Поради по догляду за тканинами різних типів.
Види утеплювачів.
Завдяки новітнім технологіям створюється все більше нових матеріалів: зі своїм волокнистим складом і певними властивостями. Деякі штучно створені тканини за зовнішнім виглядом ніяк не відрізняються від натуральних бавовняних, шовкових і вовняних.
Всі тканини діляться на дві групи: НАТУРАЛЬНІ і хімічні.
Визначити склад тканини дуже важливо, щоб правильно поводитися з нею в процесі шиття, догляду, прасування і т. П. Найскладніше визначити склад сумішевих тканин. Ми наводимо приклад, як можна приблизно визначити склад тканин в домашніх умовах.
Візьміть пінцетом шматочок тканини довжиною 5 см і потримайте її над полум'ям. Як тільки тканину загориться, покладіть її у вогнетривкий посуд і поспостерігайте за процесом горіння. Якщо волокна тканини рослинні (бавовна, льон, віскоза), то клаптик буде горіти швидко, з полум'ям, а ви будете відчувати запах горілого папера. Якщо волокна тканини тваринного походження (шерсть, шовк), то клаптик буде горіти повільно, без полум'я, а ви відчуєте запах паленого волосся. Якщо волокна тканини зі штучних волокон (поліефірні, мікроволокновие і т.п.), то клаптик розплавиться без полум'я і замість попелу залишиться твердий кулька. Якщо ви хочете перевірити, ацетатні чи волокна, киньте шматочок тканини в розчин лаку для нігтів. Ці волокна повинні зруйнуватися.
ОСНОВНІ ТИПИ ВОЛОКОН, ЩО ВХОДЯТЬ ДО СКЛАДУ ТКАНЕЙ
натуральні волокна
Рослинні волокна: бавовна, льон, конопля (пенька), рами, джут абака, агава, кенаф.
Волокна тваринного походження: шерсть (овеча, альпака, лама, вікунья, верблюжа, кашмир, ангора, мохер), шовк.
хімічні волокна
Штучні волокна:
Целюлозні волокна - віскоза, модал, ліоцелл, Тенцель, ньюцел, КУПРО, ацетат і триацетат, волокна з бамбука.
Білкові волокна - протеїн зерна кукурудзи (Інге), сої, земляного горіха, молочний казеїн.
Синтетичні волокна: поліамідні (капрон), поліефірні (поліестер, лавсан), поліакрилонітрильні (нітрон, акрил), поліуретанові (еластан, в т. Ч. Lycra), поліолефінові (поліетилен, поліпропілен).
НАТУРАЛЬНІ ВОЛОКНА:
Бавовна - натуральне волокно, виготовляється з рослини "бавовник". Вироби з бавовни дуже міцні, добре переносять вплив високих температур. Особливість бавовняної тканини - його прекрасна здатність вбирати вологу. Недоліками бавовни називають його високу сминаемость і сильну усадку при пранні. Бавовна дуже довго сохне після прання. Бавовняна тканина стирається в пральній машині при температурі 30 - 40 градусів. Для прання білої білизни використовують універсальні миючі засоби, для кольорового - м'які миючі засоби і засоби без відбілювача. Сильно линяють річ перуть тільки в холодній воді і сушать у добре розправленому вигляді негайно після полоскання. У воду для полоскання додайте сіль (1 ст. Ложку на 10 л). Щоб визначити, линяє чи кольорова річ, намочіть її кінчик і відіжміть його в білій ганчірочці. Якщо на ганчірку залишилося забарвлене пляма, то кольорову річ перуть окремо від інших. Бавовняні речі можна сушити і в машинному сушінню, але треба пам'ятати, що при цьому вони можуть дати велику усадку. Вироби з облагораживающей обробкою радять розвішувати для просушування мокрими. Прасують бавовняні тканини праскою із зволожувачем.
ВОЛОКНА КОНОПЛІ - одні з найбільш міцних і витривалих серед рослинних волокон. Зношуваність одягу, зробленої з цього матеріалу в кілька разів перевершує своїх основних конкурентів. Тканина з коноплі не тільки дуже щільна, але і не піддається розтягуванню, зберігаючи свої форми і пропорції. Пористість волокон конопель дозволяє тканини краще вбирати вологу, і тому втрати кольору при пранні мінімальні. Це так само дає можливість тілу «дихати» під час сильної спеки, зберігаючи прохолоду. У виготовленні моделей використовується ручна робота китайських майстрів, здавна передавальних з покоління в покоління своє вміння вирощувати і обробляти спеціальні, текстильні, сорти конопель. Фасони моделей - відображення останніх тенденцій світової моди, з поправкою на активний спосіб життя. Конопля сьогодні стала новим елітним матеріалом для сучасних дизайнерів і дозволила створити новий напрямок моди. В Європі, США і Канаді одяг з волокон конопель вважається шиком моди.
ДЖУТ - однорічні тропічна рослина оброблені для отримання луб'яного волокна, з якого виробляють пряжу для виготовлення грубих пакувальних і оббивних тканин, брезентів, а так само кручених виробів (шпагату, мотузок, канатів тощо).
ЛЬОН - це натуральне волокно рослинного походження, яке отримують із стебел льону (однорічна трав'яниста рослина). Льон - унікальний матеріал, з дуже гладкою поверхнею з матовим блиском. Льон мало забруднюється, обсипається на зрізах. Легко вбирає вологу і швидко сохне. Це теж гігроскопічна тканина, тому вона ідеальна для вологої спекотної погоди. Взимку речі з льону зігрівають, а влітку допомагають легше пережити спеку. Льон в кілька разів міцніше бавовни, тому одяг, виконана з цьогпро матеріалу, може прослужити протягом тривалого часу. Льон мнеться, але не так сильно, як бавовна. Щоб уникнути цього, до нього додають волокна бавовни, віскози або вовни. Від частих прань втрачають своєї м'якості. Льон добре переносить кип'ятіння. Але забарвлене полотно потрібно прати при 60 ° C аппретировані при 40 ° С і при щадному режимі прання, якщо прати його в машині, то льон можна прати універсальним пральним порошком, для небіленого і кольорового льону краще узяти порошок для тонких тканин без відбілювачів. При сушінні в сушильному пристрої льон може сісти. Прасують льон завжди зі зволоженням і при найвищій температурі.
Шерсть - це натуральне волокно тваринного походження; одне з найдавніших прядомих волокон. З давніх-давен використовується людиною в побуті. Зараз популярні одягу з вовни, а також подушки і ковдри. Вовняні тканини мало забруднюються і майже не мнуться. Іноді вовняний одяг досить повісити на вішалку, щоб з неї через деякий час зникли м'яті складки. З вовняних тканин швидко вивітрюються запахи поту, їжі і диму. Поверхня вовняної тканини відштовхує крапельки води, але вбирає вологу у вигляді пари. Тому шерсть повільно сохне. Вовняна тканина добре зберігає тепло. Легко звалюється, за рахунок чого стає ще більш теплою і вітронепроникної. Стирають шерсть тільки вручну пральними порошками для тонких або вовняних тканин. Максимальна температура води при пранні становить 30 ° С. Стирають тканину у великій кількості води (найкраще у ванній). Ніколи не труть і не викручують.
Аппретировані шерсть можна прати в машині при 30 ° С в режимі для шерсті. Вовняна виріб, діставши з ванни з водою, потрібно обережно загорнути в махрове полотно і горизонтально розкласти для сушки. Ні в якому разі його не можна сушити в сушильному пристрої, на радіаторах опалення або на сонці. Прасувати шерсть потрібно в режимі "шерсть" з зволоженням або через вологу тканину.
ШОВК - натуральна текстильна нитка тваринного походження - продукт виділення шёлкоотделітельних залоз гусениць шовкопряда. Утворюється при завивці коконів. Шовк - найцінніша тканину. Шовк використовується людиною для виробництва безлічі різних виробів, зокрема - одягу та постільної білизни. Одяг з шовку приємно носити в будь-яку погоду: вона гріє в холод і не нагрівається в спеку. Шовкові тканини на дотик ніколи не стають вологими. Шовк швидко випаровує вологу з поверхні шкіри. До речі, піт може стати причиною появи плям. Такі плями можуть зробити шовк ламким. Тому в нижній частині оката рукава пришити до одягу косу бейку з закругленими кінцями в якості підпахівники. Самим високоякісним вважається кручений шовк, він видобувається з довгих ниток з середини кокона. Шовк-буріти - один з низькоякісних видів шовку, він видобувається з волокон оболонки кокона. Чесуча - шовк, видобутий з коконів дубового шовкопряда. Залежно від якості, виду переплетення і обробки тканин, шовк буває дуже легким і м'яким або важким і жорстким. Шовкові тканини мнуться в різному ступені, знову ж таки в залежності від якості. Високоякісний шовк практично не мнеться. Вироби з тафти, шовкової парчі, шовкового шифону, шовкової органзи, шовкового сатину і шовкового креп-жоржета потрібно віддавати в хімчистку. При пранні будь-шовк сильно линяє. шовк перуть тільки вручну при 30 ° С м'яким пральним порошком. Шовк не можна терти, вичавлювати і викручувати. Шовк потрібно добре прополоскати спочатку в теплій, потім в холодній воді. В останню воду для полоскання можна додати трохи оцту, який освіжить фарби шовку. Шовк зручно прати наступним способом. Помістіть тканину в ванну з великою кількістю води. Додайте в воду чверть чашки оцту. Залиште тканину у воді на 1 годину, потім струсіть з неї воду. Прополощіть тканину у воді кімнатної температури. Не вичавлювати, і лише злегка відіжміть з неї воду і просушіть на рушник. Шовк не можна сушити в сушильному пристрої. Вологі вироби обережно загортають в тканину, злегка віджимають воду і вішають або розкладають в горизонтальному положенні. Шовк не можна сушити на сонці або поблизу опалювальних приладів. Шовк потрібно гладити помірно нагрітою праскою в режимі "шовк" тільки з виворітного боку. Чесучу гладять тільки після того, як вона повністю просохне, всі інші види шовку гладять злегка вологими. При прасуванні шовк не можна збризкувати водою, від цього на ньому можуть з'явитися розлучення.
ХІМІЧНІ ВОЛОКНА:
АЦЕТАТ І триацетату - на відміну від віскози, ацетатні і триацетатні волокна складаються не з чистої целюлози, а з ацетилцелюлози. Вони мають злегка блискучу поверхню і зовні схожі на натуральний шовк. Добре зберігають форму і майже не мнуться. Вони погано вбирають вологу і плавляться при високому нагріванні, тому ці тканини добре підходять для плісировки. Вироби з ацетату перуть вручну або в пральній машині при температурі 30 - 40 градусів за допомогою м'яких миючих засобів. Виріб не викручувати і не вичавлювати в центрифузі. Гладити із зволожувачем при температурі 150 градусів, іспользуя положення терморегулятора на прасці - "шовк". Тканини, що містять триацетат, можна прати в машині при звичайному режимі при температурі 70 ° С. Ці тканини не можна сушити в сушильному пристрої. Для сушіння їх потрібно підвішувати. Ці тканини сохнуть швидко і майже не потребують прасування. Якщо ви хочете їх випрасувати, то робіть це з виворітного боку через проутюжільнік і теплою праскою. Триацетат можна прасувати в режимі "шерсть / шовк".
ВІСКОЗА - волокна, одержувані хімічною переробкою природної целюлози. Віскоза - це целюлоза без будь-яких домішок. Віскозні тканини виготовляються в залежності від призначення, їм надають вид шовку, бавовни, вовни або льону за рахунок блискучої або матової поверхні, товщини і звивистості волокон. Тканини з віскозних волокон легко забарвлюються в різні кольори, відрізняються високими гігієнічними властивостями (гігроскопічністю), що особливо важливо для виробів народного споживання. Віскоза краще вбирає вологу, ніж бавовна, але вона не така міцна. Стирають віскозу в машині або вручну. У машині - при щадному режимі при 30 ° C пральним порошком для тонких тканин. Віскозу не можна терти, викручувати або віджимати в центрифузі. Вироби з віскози можна повісити для сушки, не викручуючи, або загорнути в простирадло і обережно віджати. Віскозу не можна сушити в сушильному пристрої. Гладять віскозу в режимі "шовк" вологою або через вологу тканину.
Лайкри (англ. Lycra) - високорозтяжних (до 400%) волокно, застосування якого в суміші з іншими забезпечує високу розтяжність і еластичність полотна. Знайшло широке застосування при виробленні полотен, які використовуються для виробів, щільно облягають фігуру людини - купальників, спортивного одягу, суконь, брюк та ін. Вироби з лайкри можна прати вручну або в пральній машині при температур 40 градусів в пральній машині за допомогою м'яких миючих засобів. Гладити при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - "шовк" через вологу тканину.
Люрексом - відноситься до розряду так званих «ефектних» волокон. Мода на люрекс періодично повертається. Народне розуміння терміна ( «люрекс» - «блискуча або металева нитка»), в принципі, дуже близько до істини. Таке волокно може бути отримано з алюмінієвої, мідної, латунної, нікелевої фольги. Оскільки це досить дорога технологія, та й міцністю отримані волокна не відрізняються, останнім часом використовуються нитки з хімічної плівки, покритої кольоровим клеєм. Таким чином досягається різноманітність кольору і міцність. Люрекс забезпечує вашим виробам ефект блиску, яскравість якого можна варіювати.
Мода - целюлозне волокно. Воно міцніше, ніж віскоза, а по гігроскопічності перевершує бавовна в півтора рази. Після прання вироби з модала завжди залишаються м'якими не линяють і майже не «сідають», тому за ними легко доглядати. Модал часто використовують в поєднаннях з іншими волокнами. Він надає речам м'який блиск і робить їх більш м'якими і приємними на дотик.
Нітроном - поліакрилонітрильні волокна, синтетичні волокна, формовані з розчинів полиакрилонитрила або сополімерів, що містять більше 85% акрилонітрилу. Виробництво нитрона складається з наступних основних технологічних операцій: отримання волокнообразующего полімеру, формування волокна по мокрому або сухому методу і регенерація розчинника. За своїми механічними властивостями нитрон дуже близький до вовни, і в цьому відношенні він вигідно відрізняється від інших хімічні волокна. Нітрон стійкий до дії сильних кислот середньої концентрації навіть при нагріванні, а також до лугів середньої концентрації. Нітрон випускається у вигляді штапельних волокон. Їх застосовують для виготовлення верхнього трикотажу, килимів, платтяних і костюмних тканин. Крім того, нітрон використовують для виготовлення білизни в суміші з бавовною і віскозним волокном, гардин, брезентовий, оббивних і фільтрувальних тканин.
Поліакріл - це синтетичне волокно, одяг з якого зовні нагадує шерсть. Відмінними рисами поліакрилу можна вважати м'якість, легкість і зносостійкість. Поліакріл найчастіше використовується при виготовленні зимового одягу, адже завдяки своїм властивостям здатний утримувати тепло. Спеціального догляду речі з поліакрилу не вимагає, вони так само, як і всі синтетичні тканини прості у використанні. Головне, вибрати правильний режим прання і праски. Температура води при пранні повинна бути приблизно 30 градусів.
ПОЛІАМІД (капрон) - це волокно, яке створюється синтетичним способом. Вироби з поліаміду користуються великою популярністю, адже його властивості допомагають одязі надовго зберігати свій первісний привабливий вигляд. Серед основних переваг такої тканини, як поліамід, можна виділити відмінну повітропроникність і швидке висихання. Найчастіше поліамід використовується при виробництві спортивного одягу. Речі з поліаміду володіють високою міцністю, м'якістю і легкістю.
Одяг з додаванням поліаміду можна прати в звичайній пральній машинці. Оптимальна температура при стріки становить 40 градусів. Також як і більшість синтетичнихеских тканин, поліамід погано переносить сушку в сушильному пристрої. Речі з нього варто вішати у вологому стані на сушилку. Гладити поліамід потрібно при найнижчому нагріванні і без пари.
Поліестер - складається з поліефірних волокон. Дуже міцний і м'який. Добре тримає форму при нагріванні, в результаті прекрасно підходить для плісе. Мало мнеться. Чи не уражається міллю. Тканини з поліестеру краще проводять тепло, ніж з акрилу. Найменш абсорбує волокно, це його якість дає тканинам з цього волокна дві переваги: - вони висихають швидко, так як волога затримується більше на зовнішній поверхні тканини, а не проникає всередину неї; - плями майже не утворюються на таких тканинах через їх низьку здатність абсорбувати вологу. При впливі світла якість тканини не погіршується. Поліестер можна прати при 40 ° С в пральній машині. При більш високій температурі на тканині утворюються заминання складки, які потім майже неможливо видалити. Білі тканини перуть універсальними пральними порошками, кольорові - порошками для синтетичних тканин. Тканина з поліестеру не вимагає прасування. Але якщо ви захочете відпрасувати поліестер, то робіть це тільки теплою праскою в режимі "шовк" через вологу тканину.
Еластану - це синтетичне поліуретанове волокно, головною властивістю якого є еластичність. Еластан є фантастично міцним, досить тонким і зносостійким. Як правило, еластан використовується як доповнення до основних тканин, щоб надати одязі певні властивості. Речі з невеликим відсотком еластану краще сидять на фігурі, вони обтягують, але після розтягування легко приймають свою первісну форму. Еластан досить стійкий до різного роду зовнішніх впливів. Одяг, до складу якої входить еластан, може прослужити досить довго. Також безсумнівним гідністю речей з еластаном є те, що вони практично не мнуться.
Тканини з еластанових волокнами стирають зі спеціальними порошками для тонких тканин. У сушильному пристрої сушити не можна. Температура прання і прасування залежить від того, які волокна входять в вашу сумішеві тканину.
ВИДИ ТКАНЕЙ
АЖУР - тонке мереживне полотно з наскрізним сітчастим малюнком. Застосовується при пошитті білизни.
АКРИЛ - Синтетична тканина, за зовнішнім виглядом дуже схожа з вовною. Речі з неї дуже теплі, м'які і захищені від молі. Акрил не втрачає форму, тому його часто використовують в поєднанні з іншими волокнами, щоб отримати красиві і формостойкость вироби. Акрилові волокна добре фарбуються, тому речі з нього виглядають яскравими і довго не вицвітають. До недоліків акрилової тканини можна віднести низьку гігроскопічність і освіту катишков. Вироби з акрилу не вимагають особливого догляду, їх можна прати і ручним, і машинним способом.
АТЛАС - шовкова або полушелковую тканину атласного переплетення з глянсуватою лицьовою поверхнею. Атласну переплетення, як припускають багато фахівців, було спочатку досягненням китайських ткачів, які працювали з шовком. Незвичайна тонкість шовкових ниток робила майже невидимими місця перетину качка з ниткою основи. Атлас використовують для виготовлення одягу, хусток, краваток, завіс, оббивки меблів, оздоблень. Вироби з атласу можна прати при температурі 30 градусів вручну м'яким пральним порошком. Атлас не можна терти, вичавлювати і викручувати. Після прання виріб з атласу необхідно прополоскати в холодній воді, додавши трохи оцту для того, щоб повернути яскравість кольору. Гладити злегка вологим при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - "шовк" з виворітного боку.
БАЙКА - (голл. Baai, від старофранц. Baie - вовняна матерія), 1) м'яка, пухка бавовняна тканина з густим двостороннім начёсанним ворсом. Випускається гладкокрашеная або з нескладним малюнком. Вживається для пошиття білизни, жіночого та дитячого одягу, спорткостюми і т. П. 2) Щільна, важка, Грубосуконні тканину з начёсанним ворсом на лицьовій стороні. Застосовується для пошиття жіночих і дитячих демісезонних пальто.
ОКСАМИТ - тканина з щільним вертикальним коротким (1-2 мм) ворсом на лицьовій стороні, утвореним додаткової основою з натурального шовку або хімічного волокна. Грунтові нитки основи або качка зазвичай бавовняні, рідше - з прядіння шовку. Основний оксамит з високим ворсом називається плюшем. Виробляється також уточнив оксамит, званий напівоксамит, Плісом або вельветом. Оксамит випускається різноманітних кольорів. Застосовується для виготовлення суконь, дитячих костюмів, обробки, а також декоративних цілей.
БАТИСТ - тонка, напівпрозора лляна або бавовняна тканина полотняного переплетення, що виробляється з крученої пряжі високих номерів (найбільш тонкої). Батист випускається вибіленими, Мерсерізованний (див. Мерсеризація), гладкокрашеним і набивним. Товщина качка і основи в цій тканини повинна бути однаковою при використанні будь-якого сировини. Цим досягається дуже висока щільність тканини в поєднанні з легкістю і прозорістю.
БЯЗЬ - товста бавовняна тканина полотняного переплетення, вибіленаная, гладкофарбовані або набивна. В даний час використовується в основному як тканину для постільної білизни.
Велсофт - це м'яка ворсова тканина для найніжніших речей. Для її виготовлення використовується поліестерова тонка нитка, що дозволяє виготовити тканину дуже міцну, з довгим ворсом, але при цьому дуже легку. З велсофт виготовляється тепла, легка, і при цьому дуже святковий одяг для малюків - шапочки, комбінезони, халати та ін.
ВЕЛЬВЕТ - щільна ворсова тканина з бавовняним ворсом (утоковим), що виробляється з порівняно тонкої пряжі. Кращим сортом вельвету є вельвет-корд, що має на лицьовій стороні уздовж основи ворсові рубчики. Зазвичай вельвет випускається однотонним або набивним з малюнком у вигляді клітин, смужок і т.п. З вельвету шиють костюми, зимові сукні, куртки та ін .; іноді вельвет замінює вовняну тканину.
Велюр (оксамит) - трикотажне полотно з бархатистою поверхнею, з натуральної бавовни у поєднанні з віскозою для додання блиску, з низьким, дуже густим і м'яким ворсом. Використовується в основному для пошиття дитячих комбінезонів, напівкомбінезонів, дитячих кофт, водолазок, дитячих шапочок. - це полотно з низьким, дуже густим і м'яким ворсом. Це дуже ніжний, м'який натуральний матеріал. При цьому він міцний і стійкий до витирання та інших механічних впливів, не витягується, і навіть через кілька років має первинний вигляд. Вашій дитині буде затишно і тепло в одязі з велюру. Склад - 100% бавовна, бавовна з поліестером і лайкрой. При цьому трикотажний нижній шар, що контактує з тілом дитини, залишається з чистої бавовни. Велюр вимагає дбайливого догляду. Його не можна вибілювати і чистити сильними хімікатами. Рекомендується ручне прання при температурі не вище 30 ° С і прасування з виворітного боку.
ВОЙЛОК - Дуже щільний і міцний матеріал, що виготовляється з натуральних або синтетичних волокон. Натуральний повсть виробляється з валяного вовни, найчастіше з овечої. Повсть має низьку теплопровідність, але при цьому добре пропускає повітря.
Гіпюру - являє собою яскраве ошатне мереживне полотно, призначене для створення і обробки святкового одягу. Нерідко стрейч-гіпюр зустрічається в театральних нарядах і костюмах спортсменів. Вироби з гіпюру перуть вручну або в пральній машині при температурі 30 - 40 градусів за допомогою м'яких миючих засобів. Виріб не вичавлювати в центрифузі. Гладити із зволожувачем при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - "шовк".
ДЖИНС - Основна частина всієї джинсової тканини - бавовняне волокно, в даний час, з додаванням різних матеріалів (лайкра, еластан і т.д.), які надають еластичність і м'якість джинсовим виробам. Виділяють три основних, найбільш поширених виду тканини:
Denim - груба, але разом з тим і досить дорога джинсова тканина, з якої шиють джинси всіх типів, включаючи найдорожчі. Основу Denim фарбують в колір індиго (темно-синій), ворс відбілюють. Після прання основа тканини стає трохи м'якше і світліше, в той час як ворс залишається незмінним.
Jean - це бавовняна тканина, трохи м'якше і дешевше Denim, з переплетеннями нитки по діагоналі. Така тканина забарвлюється в один колір і призначена для пошиття не надто дорогих виробів, не найвищої якості.
Jeans - є загальноприйнятим скороченням «pairofjeans», що в перекладі з американського означає «джинсова пара», а це, в свою чергу розуміється як «штани з тканини Denim» звичного класичного покрою. Класичний крій Джинс є штани з п'ятьма кишенями (2 з них ззаду), кишені надійно прикріплюються на заклепки, шви обробляються подвійним рядком.
Драп - чистошерстяная тканину, що піддається сильної валку, яка повністю закриває малюнок переплетення. Лицьова сторона виробляється з більш високоякісної пряжі, ніж виворітна. Залежно від якості сировини, структури та обробки драп можуть бути одно- і двухліцевимі (обробка тільки лицьовій або лицьової та зворотньої сторін), одноколірними і кольоровими, ворсованими і неворсованнимі. Ворсові драп мають ворс, згладжений в певному напрямку. Застосовуються для виготовлення чоловічих і жіночих зимових і демісезонних пальто.
ІНТЕРЛОК - це трикотажне полотно з бавовни зі структурою в «гумку», гладке з обох сторін. Полотно відрізняється значною пружністю, хорошими теплозахисними властивостями, малою распускаемость і розтяжністю, має високу міцність. Інтерлок дуже м'який на дотик, теплий і комфортний. Інтерлок використовується для виробництва білизняного трикотажу і верхніх виробів як дитячої, так і дорослої одягу. Одяг з інтерлок дуже приємна до тіла. Так як це натуральний матеріал, він пропускає повітря і дозволяє шкірі дихати. З інтерлок виходять відмінні повзунки, кофтинки, чепчики, шапочки, піжами, футболки і інша дитячий одяг, в якій навіть під час сну відчувається природна шовковистість волокон тканини. Інтерлок абсолютно нешкідливий і підходить для дітей з чутливою шкірою. В одязі зінтерлок замерзнути не так-то просто, адже матеріал володіє підвищеною теплоізоляцією, а, значить, в будь-яку погоду зберігає тіло дитини в теплі і комфорті. Крім того, зручність полягає ще і в тому, що одяг практично не розтягується і не розпускається, а це сприятливо позначається на терміні її служби. З речами з такого «дбайливого» матеріалу дитина не захоче розлучатися, та й не доведеться, якщо Ви будете ретельно за ними доглядати. Інтерлок досить чутливий до процесу прання, тому вибирайте делікатні режими або ручне прання, так ви скоротите механічний вплив на вироби і попередьте поява затяжок і катишков. Температура повинна бути не більше 40 градусів, в іншому випадку білі речі з часом посереют, а кольорові втратять колишні живі фарби. Порошок з хлорсодержащими отбеливателями - ворог будь-яких речей, в тому числі і одягу з інтерлок. Віджимати одяг слід в пральній машині - це найбільш щадний спосіб.
Капітонов - натуральне, утеплене, тришарове трикотажне полотно з ефектом стежки у вигляді ромба або квадрата. Це щільний, об'ємний і м'який на дотик трикотаж. Капітон тепліше, ніж футер. З Капитона виробляють дитячий одяг, яка чудово зігріває малюка і надає затишок і комфорт в холодну погоду. Капітон пропускає повітря, що дозволяє шкірі малюка дихати.
КАШЕМІР - легка вовняна, напіввовняна або бавовняна матово-блискуча тканина саржевого переплетення, зроблена з пуху гірської кози, вичесаний або вищипаний вручну. Вироби з кашеміру (їх також називають «пашмина») складаються з найтонших ниток, тому вони такі ніжні і приємні на дотик. Крім того, ця тканина дуже легка, але при цьому може довго зберігати тепло. Прати кашемір рекомендується тільки вручну. Зазвичай кашемір виготовляється гладкокрашеним з гребённой вовняної пряжі. Використовується для пошиття жіночих і дитячих суконь та ін. Кашемір отримав назву від так званих кашемірскіх (кашмірських) шалей (тканина яких він нагадує), що вироблялися з тонкої козячої вовни в Кашмірі.
КАШКОРСЕ- полотно з натуральної бавовни з ефектом «ластик 1 × 1, 2 × 1» - гладкофарбовані, набивні або з напиленням малюнка, кочкорс - це трикотажне полотно, яке має вив'язати фактуру англійської гумки 2 × 2, 3 × 3. Застосовується для виготовлення верхнього трикотажу. Тканина має високу растяжимостью що сприяє застосуванню в обтягуючих виробах, таких, як дитячі джемпери, водолазки., Дуже добре тримає форму. Так як це натуральний матеріал, він пропускає повітря і дозволяє шкірі дихати. Склад: 95% бавовна, 5% лайкра.
КОТТОН - полегшена набивная натуральна тканина сучасного оригінального дизайну і широкої колірної гами. Завдяки високому вмісту натуральних волокон відрізняється підвищеною теплопровідністю і приємною прохолодою. Дана тканина використовується для пошиття літніх костюмів, сарафанів, суконь, блуз, топів, спідниць.
Кулірка - це тонке, гладке трикотажне полотно з бавовни, на лицьовій стороні якого видно плоскі вертикальні «косички», з виворітного - щільна «цегляна кладка». Кулірна гладь застосовується для пошиття білизни і літнього одягу. Кулірна гладь добре тягнеться в ширину і майже не тягнеться в довжину, майже не мнеться. Кулірна гладь вважається найтоншим трикотажним полотном з бавовни. Одяг з неї виходить дуже легка і повітряна - якраз те, чого так не вистачає малюкові в літню спеку. Досить часто бавовна розбавляють лайкрой. За якістю такий варіант готового полотна нітрохи не поступається звичайному, але зате на порядок збільшує його еластичність, що розширює межі використання матеріалу. Одяг з кулірка дозволяє повітрю циркулювати, що створює ефект кондиціонера і дозволяє шкірі малюка дихати. Матеріал практично не мнеться, а це значить на одязі не виникнуть складки. Незважаючи на свою тонкість, він має достатню міцність, що вельми непогано для рухливих ігор дитини на свіжому повітрі.
МАХРА (плюш) - тканина поверхня якої з одного боку покрита ворсом з петель ниток. Це дуже м'яка тканина, легко вбирає вологу у великих кількостях.
Махра- натуральний матеріал, з бавовни, він гіпоалергенний і повітропроникний. Використовується у виготовленні рушників, халатів і дитячого одягу. Щоб зберегти махрові вироби з 100% бавовни м'якими і пухнастими, не можна прати махрову тканину (яка добре вбирає воду) в режимі економії води і на дуже великих оборотах (макс. 800). Петлі можуть витягуватися в результаті тертя з барабаном пральної машини. Цього можна уникнути, заповнюючи барабан не менше, ніж на 2/3. Через тонкої структури і опуклих деталей (петель) махрові вироби не можна віджимати, вичавлювати і терти. Ніколи не періть махрові речі разом з речами, що містять кнопки або гачки. Вони можуть розірвати петлі махрової тканини. Для того щоб махрові вироби зберегли свої основні якості, їх треба потримати в підсоленій воді і добре прополоскати. Сіль благотворно впливає на махрову тканину, допомагаючи їй розпушити і повернути свої початкові капра.
Піку - щільне бавовняне полотно, лицьова сторона якої має фактурну вироблення (стільники). Виготовляється з бавовняних волокон комбінованим переплетенням. Піке випускається в двох видах: гладкофарбовані і з «начосом» на виворітній стороні. Використовується для пошиття спортивного та дитячого одягу.
Риба - еластичне бавовняне трикотажне полотно з виробленням в дрібну смужку. Рибана добре зберігає форму. Особливістю риба є її еластичність, за рахунок вплетення в тканину гумової нитки, завдяки якій тканина прекрасно тримає задану форму. З риба виходять відмінне білизна, постільні комплекти, дитячий одяг та багато іншого. Колірна гамма текстилю з Ріба багата яскравою палітрою і цікавими барвистими рішеннями. Оздоблення з Ріба на непримітною однотонної трикотажної поверхні додасть закінченість образу і підкреслить його індивідуальність. Рибана довговічна у використанні, вона не розтягується, практично не дає усадки, міцна. Вироби з Ріба не вимагають спеціального догляду: не викручувати одяг після прання, краще легко віджати вручну або в пральній машині, і не сушити на сонці.
САТІН - тканина сатинового переплетення ниток з бавовняного або хімічного волокна. Має гладку, шовковисту лицьову поверхню, на якій переважають уточнив нитки; випускається в основному гладкокрашеной, набивної і вибіленої. Застосовується для виготовлення суконь, чоловічих сорочок, як підкладкова тканину і т.д. Виріб з сатину навіть після багатьох прань НЕ потьмяніє і не втратить свій первісний вигляд.
СЕЛАНІК - щільне трикотажне полотно з натуральної бавовни, лицьова сторона якого - великий ластик, виворітна - з подчёсом. Речі з селаніка дуже м'які і приємні в дотику. Використовується для виготовлення такої дитячого одягу, як: дитячий комбінезон, повзунки, кофти, штани дитячі. М'які на дотик, вироби з селаніка комфортні в носінні і прості в догляді. Селанік - трикотажне полотно з бавовняних і синтетичних волокон. Селанік використовується для виготовлення спортивного одягу. Склад полотна - 100% бавовна, бавовна з поліестером, акрил.
Ситець - легка бавовняна тканина, виготовляється способом полотняного переплетення. Широко використовується завдяки різноманітності візерунків і забарвлення, а також способів обробки. Ситець широко використовується для пошиття дитячих виробів, особливо груднічкової і ясельної груп. Так як це натуральний матеріал, він пропускає повітря і дозволяє шкірі дихати. Найпоширеніший вид ситцю - з набивним малюнком. Білоземельну ситець - малюнок набитий на білому тлі. Склад - 100% бавовна.
Тафта - блискуча, жестковатая, з натурального або штучного шовку тканину, вона буває гладкокрашеной або картатої. Вироби з тафти, виробленої з штучного шовку, гладять злегка вологими, з вивороту, негорячій праскою. Тафта - шовкова тканина, тому вироби з тафти не можна перекручувати під час прання і віджимання. Складки, які утворюються при неправильному віджиманні, залишаються і після прасування. Тому ці речі викладають для сушіння на чисту тканину, прикривають цієї ж тканиною зверху і, притискаючи руками, видаляють зайву вологу.
ТРИКОТАЖ - (фр. Tricotage) - текстильний матеріал або готовий виріб, структура якого представляє з'єднані між собою петлі, на відміну від тканини, яка утворена в результаті взаємного переплетення двох систем ниток, розташованих по двох взаємно перпендикулярним напрямам. Для трикотажного полотна характерні розтяжність, еластичність і м'якість. Трикотажні вироби з бавовни, вовни, хімічних волокон і їх сумішей слід прати в теплій воді до 40 градусів в мильному розчині, застосовуючи м'яко діючі засоби, спеціально призначені для прання трикотажу.
ФЛАНЕЛЬ - М'яка легка бавовняна або вовняна тканина з одно- або двостороннім начосом. Вона добре зберігає тепло, дуже м'яка на дотик, вона пропускає повітря і дозволяє шкірі дихати, завдяки чому широко використовується для пошиття дитячих виробів (пелюшок, одягу) та жіночого одягу (халатів, сорочок). Крім того, з неї шиють постільну білизну, яка відмінно зігріває в холодну пору року. Бавовняна фланель, або зимовий бавовна, використовується для пошиття теплого жіночого та дитячого сукні, халатів, білизни. Білоземельну фланель - малюнок набитий на білому тлі.
Фліс - це об'ємна тепла синтетична "вовна" з поліестеру, яка не вбирає вологу, але проводить її. Вироби з флісу дуже легкі, володіють хорошими дихаючими властивостями, еластичні і міцні. Вони не вимагають спеціального догляду і швидко сохнуть. Завдяки великій кількості повітря, що міститься в так званих "повітряних камерах", фліс чудово тримає тепло. Його теплоізоляційні властивості зберігаються навіть в намоклі стані. Склад - поліестер. Головні переваги флісу - це мала вага, еластичність і м'якість. Тканини фліс добре зберігають тепло і мають унікальні властивості терморегуляції, що забезпечує комфортну вентиляцію при перегріві і виведення на поверхню изделия конденсату. Текстильне полотно характеризується високою міцністю. Фліс практично не вбирає вологу і дуже швидко сохне. Ще одна перевага тканини фліс - «неповторна» зносостійкість. У догляді матеріал невибагливий, він не сідати при пранні, не скачується, прекрасно тримає форму. Як і многий текстиль вироби з флісу можна прати в ручну або машинної пранням (режим «дбайлива прання») при температурі 40 С °. Фліс не потрібно прасувати, сушити в пральній машині або на обігрівальних приладах (наприклад, на батареї). Тканини фліс активно використовуються для пошиття спортивної, домашньої та дитячого одягу, одягу для туризму та активного відпочинку, для виготовлення домашнього текстилю (наприклад, пледів), оббивки предметів інтер'єру, м'яких меблів, іграшок, одягу для домашніх вихованців, головних уборів і в якості утеплювача для курток та іншої верхнього одягу. Найчастіше кофта або куртка з тканини фліс служить середнім елементом «тришарового» шати, використовуваного шанувальниками екстремальних видів спорту (перший шар складає термобілизна, третій - куртка з «дихаючої» мембранної тканини).
Футера - це щільне трикотажне полотно з бавовни, у якого лицьова сторона гладка, а виворітна - з м'яким теплим начосом. Цей матеріал стійкий до появи катишков і витягування, довго служить і з часом не змінює форму. Чи не кожен вид тканини може похвалитися такими якостями. Що може послужити найкращим і більш переконливим доказом дбайливого ставлення до шкіри? Пелюшки, чепчики, повзунки, пінетки, кофтинки і інша дитячий одяг з футера - потрібні речі для сучасних дітей. Тепла кофточка з щільного футера не тільки зігріє в холодну погоду, але і подарує приємні відчуття тілу дитини. Вся справа у внутрішньому шарі цієї тканини, який представляє собою вичесаний ворс. Це натуральний матеріал, тому футер здатний пропускати повітря, що має важливе значення для будь-якої шкіри. Якщо ви цінуєте зручність, практичність, затишок в прохолодну погоду і хочете, щоб річ прослужила якомога довше - вибирайте дитячий одяг з футера. Зробіть своєму малюкові справжнє задоволення. Після прання дає усадку! рекомендується прати при температурі не більше 30 градусів.
Шифон - дуже тонкий, легкий шовк, гладкофарбована або набивної. Шифон невагомий і прозорий, тому найчастіше з нього шиються святкові речі легкого повітряного силуету, зазвичай шифон використовували для блузок, шарфів, ошатних суконь. Виробам з шифону необхідний дбайливий догляд, так це досить тонка і ніжна тканина. Вироби з шифону можна прати при температурі 30 градусів вручну м'яким пральним порошком. Гладити злегка вологим при температурі 150 градусів, використовуючи положення терморегулятора на прасці - "шовк" з виворітного боку.
ШЕЛК - натуральний шовк завжди вважався одним з найблагородніших і дорогих матеріалів. Шовк володіє рідкісним і унікальним для натуральних тканин властивістю - терморегуляцией. Він здатний підтримувати оптимальну температуру людського тіла, змінюючи свої властивості в залежності від пори року і зовнішнього впливу погода. Влітку він може забезпечити хорошу повітропроникність, а взимку зігріти. Крім того вже давно доведено, що шовкова постільна білизна має профілактичні властивості проти виникнення таких захворювань, як артрит, ревматизм, шкірні та серцево-судинні захворювання. Шовк дуже швидко випаровує вологу і сохне, але зберігає сліди плям на одязі, тому в поводженні з ним потрібно бути вкрай акуратним. Шовк вважається дуже легкою і повітряної тканиною, але насправді це залежить виключно від способу його виготовлення. Є кілька видів переплетення шовку, які роблять його або легким, або важким. Високоякісний шовк практично не мнеться.
При пранні будь-шовк сильно линяє, тому прати його треба тільки вручну при 30 градусах і з м'яким пральним порошком. Річ з шовку необхідно добре прополоскати спочатку в теплій, потім в холодній воді. В останню воду для полоскання можна додати трохи оцту, який освіжить фарби. Шовк не можна терти, вичавлювати, викручувати, а також сушити в сушильному пристрої. Вологі вироби обережно загортають в тканину, злегка віджимають воду і вішають або розкладають в горизонтальному положенні. При прасуванні ви повинні вибрати на панелі праски відповідний режим. Пам'ятайте про те, що шовк не можна збризкувати водою, від цього на ньому можуть з'явитися розлучення.
Шерсть - тканини, виготовлені з вовни, є основою для створення теплої зимової одягу. Шерсть прекрасно зберігає тепло і може надійно захистити від замерзання навіть при найнижчих температурах. Одяг з вовни практично не мнеться і навіть має властивість розгладжуватися, якщо, наприклад, вовняна річ довго провисіла в шафі на вішалці. Вовняні тканини можуть розтягуватися, особливо під впливом гарячої води. До переваг вовняних тканин можна віднести ще й те, що з неї швидко вивітрюються різного роду запахи: сигаретний дим, піт і так далі.
Прати вовняні речі рекомендується виключітельно вручну і зі спеціальними засобами. Температура води при пранні не повинна перевищувати 30 градусів. Після прання одяг з вовни не можна викручувати або сушити в сушарці. Просто розкладіть річ горизонтально на сушінні.
УТЕПЛЮВАЧІ
НАТУРАЛЬНІ:
Гусячий пух - Незважаючи на велику кількість величезної кількості сучасних синтетичних наповнювачів, гусячий пух залишається найтеплішим натуральним утеплювачем верхнього дитячого одягу. Натуральний пух має незаперечні переваги: він легкий, довговічний, витримує сильні морози, швидко відновлює форму після зминання. Пух водоплавних птахів має природне мастило, вона не дає волозі вбиратися. Найкращий пух: гагачий, потім йде гусячий. Термін служби виробів з наповнювачами з гусячого пуху становить 20 років (для качиного пуху - 5 років). Одяг на качиному пуху найдешевша і не призначена для морозів.
Одяг з наповнювачем з гусячого пуху при правильному пошитті має малий обсяг, важить близько 0,5 кг і в згорнутому вигляді поміщається в стандартний поліетиленовий пакет. Пуховий наповнювач в якісному одязі повинна складатися не менше 80% з гусячого пуху і на 20% - з пера.
ВОВНА:
1) 100% натуральна овчина. Довговічний, зносостійкий матеріал. Вважається гіпоалергенним утеплювачем. Прекрасно утримує тепло до -25 °. Комбінезони на овчині через їх чималої ваги зараз виробляються тільки для «візкових» дітей до года.Уход: одяг з овчиною може деформуватися від прання, тому її потрібно здавати в хімчистку.
2) Утеплювач хутро напіввовна 50% овчина. Більш популярний сучасний утеплювач, застосовується у виробництві дитячого одягу. При високих теплоізоляційних властивостях, він м'якше і легше натурального хутра і не обмежує рухливість дитини. Невибагливий в пранні, швидко сохне. Допускається машинне прання при 30 °.
ХІМІЧНІ:
Ізософт - являє собою унікальний матеріал з термозапечатанной поверхнею, що володіє високою теплоізоляційною здатністю при практично невідчутній вазі. М'який як пух, ISOSOFT (Ізософт) в два рази тепліше звичайних синтетичних утеплювачів, легко відновлює форму після стиснення і не втрачає її після численних прань. У виробі з таким утеплювачем малюк ніколи не замерзне, а незначна товщина і незвичайна легкість дозволять дитині вільно рухатися, що є визначальним при порівнянні зі звичним синтепоном. Унікальна поверхню матеріалу дозволяє комбінувати утеплювач isosoft з різними тканинами, зменшуючи терміни зносу тканини. При легкості, м'якості і невеликому обсязі вироби в одязі з утеплювачем isosoft завжди комфортно і дуже тепло. Теплоізолююча структура Ізософт складається з безлічі найтонших волокон, завдяки яким вироби мають чудові теплозахисні властивості.
ХОЛОФАН - являє собою переплетення спіралеподібних пустотілих волокон, що утворюють сильну пружинисту структуру. Це дозволяє виробу довго зберігати свою форму і легко відновлювати її. По теплозахисних властивостях ХОЛОФАН максимально наближений до натурального пуху, але на відміну від пухових виробів, легко піддається пранню, не вбирає вологи і запахів, не викликає алергії, а також здатний зберігати тепло, що виділяється нашим тілом, але не «упарюють» його при тривалому використанні . Легкий по вазі, добре зігріває в морози. Зберігає і швидко відновлює свій об'єм при тривалій експлуатації і багаторазових праннях.
Холлофайбер - нетканий матеріал складається з пустотілих поліестерових волокон, скручених у формі пружин. Структура холлофайбера практично аналогічна структурі синтепону, однак у синтепону волокна не пустотілі, а заповнені. За рахунок пустотілості волокон холлофайбер забезпечує кращу теплоізоляцію і менше злежується. Холлофайбер забезпечує гарні форми, можливість тривалої експлуатації, є екологічно чистим і нетоксичним, не вбирає вологу і запахи, не підтримує горіння. Це досягається завдяки спіральної формі волоска (вигляд спіральної пружини), яка дозволяє виробу зберігати свою форму і легко відновлювати її.
ТЕРМОФІН - володіє унікальним складом звичайних і бікомпонентних волокон. Бікомпонентних волокно має подвійну конструкцію. Воно складається з поліефірного ядра і легкоплавку оболонки. Температура плавлення зовнішньої частини нижча, ніж внутрішньої. Під впливом тепла, оболонка плавиться швидше, ніж поліефірне ядро, що призводить до скручування і, як наслідок, надійному зв'язування бікомпонентних волокна з сусідніми, звичайними волокнами. Легко розкроюється і ідеальний в пошитті. Дуже м'який і дуже теплий; Ефективний при низьких температурах; Швидко висихає; Відмінно зберігає форму після прання; Екологічний і безпечний для дітей. Це означає, що він рекомендований для пошиття одягу для дітей і новонароджених.
Синтепон - Хороша утепляющая прокладка для курток, стегнах пальто. Це нетканий матеріал, отриманий з синтетичних волокон. Він набагато легше ватину, пружний, не втрачає форму і не звалюється. Синтепон негигроскопичен, завдяки чому сильно не наМока і легко висушується. До того ж він випускається білого кольору і при пранні утеплених речей не линяє і не залишає плям на тканині верху. На відміну від натурального пуху, його можна прати як вручну, так і в пральній машині в режимі делікатного прання при температурі 30 градусів. Сохне він швидко, зберігає форму і не втрачає об'ємності. При необхідності його можна гладити злегка нагрітою праскою.
МЕМБРАНА - являє собою політетрафторетилен (тефлон) - тонку гидрофобную пористу плівку. Вона містить 1,5 мільярда мікроскопічних пір на квадратний сантиметр, при цьому розміри пор в 20.000 разів менше краплі води, що не дозволяє воді проникати через мембрану. Одночасно розмір пір в 700 разів більше молекул води (водяної пари), чим і досягається вентиляція. Туннелеобразная структура пір розбиває потік повітря на мікрозавіхренія і є перепоною для вітру. Розміщений з боку тіла другий шар мембрани за рахунок вбудованого (маслоотталкивающая) речовини виконує функцію екрану, відриває жири, масла, залишки косметики і солоної води, які можуть засмітити мікропори верхньої плівки. Коли холодне повітря проникає крізь одяг, він витісняє тонкий теплий шар повітря навколо шкіри. Це ефект охолодження вітром. Тканина мембрана абсолютно не пропускає вітер, і холодне повітря не може проникнути крізь неї. У ній можна довше залишатися при холодній погоді на відкритому вітрам місці.